Další tituly NAKLADATELSTVÍ MISE, s.r.o.:    Střechy, fasády, izolace  /   Interiér  /   Fasády  /   Camping, cars & caravans
    Přidat Program do oblíbených   
  
  Kalendář
Tip: kliknutím na rubriku a den v kalendáři se zobrazí akce pouze pro zvolené datum.
Dnes má svátek Jaromír
Zítra Zlata

Program Ostrava

Program Frýdek Program Opava Program Brněnsko
Novinky v kultuře  Jan Albert Šturma: Městská divočina pohledem botanika
Jan Albert Šturma: Městská divočina pohledem botanika

OSTRAVA – Zajímavá přednáška botanika Jana Alberta Šturmy o divoké městské přírodě se zaměřením na Ostravu se uskuteční v úterý 26. září od 18 hodin v ostravském Plato. Geobotanik Jan Albert Šturma (1981) se věnuje se krajinné ekologii a ekologii rostlinných společenstev – v geografickém a historickém kontextu.  Součástí přednášky budou názorné příklady ostravské květeny, které náš host posbírá během dopoledních a odpoledních hodin. Více http://plato-ostrava.cz/mestska-divocina-pohledem-botanika/. (hav)

Janek Rubeš: Gebrian vs.
Janek Rubeš: Gebrian vs.

OSTRAVA - Kameraman Janek Rubeš představí vznik známého seriálu Gebrian vs. Přednáška je součástí festivalu Ostrava Kamera Oko a uskuteční se v pondělí 25. září od 18 hodin v kanceláři ostravského Plata na ul. Českobratrská 14. Pořadatelé k akci uvádí: „Svižně, netradičně, a především s názorem a komentářem architekta. Takové jsou charakteristické znaky známého seriálu Gebrian vs., jehož ideou je představit známá a zajímavá architektonická díla celého světa českému publiku na internetové televizi Stream.cz. Jak však takový projekt vzniká a jak funguje spolupráce architekta Adama Gebriana se svým kameramanem, představí sám Janek Rubeš v přednášce, která proběhne v rámci programu Ostrava Kamera Oko.“ (hav)

Ostravský výlet č. 2 aneb Heřmanické rybníky a Heřmanice
Ostravský výlet č. 2 aneb Heřmanické rybníky a Heřmanice

OSTRAVA - Další z ostravských výletů, který povede od sirných výduchů přes rybářské domky levitující nad hladinou jako ve Vietnamu až k zoologické zahradě, se uskuteční v neděli 24. září od 10 hodin. Výlet do okolí heřmanických rybníků pořádá ostravská Fiducia ve spolupráci s okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu. Sraz je na zastávce Důl Heřmanice. Organizátoři ještě dodávají: „Projdeme přes cennou ptačí rezervaci, kde možná zahlédneme i motáka pochopa, a lépe poznáme čtvrť Heřmanice s hezkým kostelíkem a hřbitovem.“ (hav)


Polské Mchy i porosty v Platu
Polské Mchy i porosty v Platu

OSTRAVA – Koncertem polského projektu Mchy i porosty (česky Mechy a lišejníky) bude uzavřeno provizorní květinářství Pomíjivé hovory/ Ephemeral Talks v ostravské galerii Plato. Akce se uskuteční ve středu 27. září od 19 hodin. Pod názvem Mchy i porosty se skrývá mladý polský autor melancholické taneční hudby Bartosz Zaskórski. Často propojuje svou muziku s doprovodným vizuálem. Nedávno mu vyšel jeho debutový vinyl na polském labelu Brutaż. Nahrávka vypráví příběh černé pláže. Více na http://plato-ostrava.cz/mchy-i-porosty-pl. (hav)

Mezinárodní kameramanský filmový festival
OSTRAVA - Mezinárodní kameramanský filmový festival, který se koná od roku 2009 v Ostravě, se letos uskuteční ve dnech od pátku 22. Do čtvrtku 28. září. Také 9. ročník se zaměří se na prezentaci kameramanské tvorby výrazných osobností z České republiky i ze zahraničí. Kromě projekcí budou pořádány workshopy, prezentace a úvody tvůrců, soutěž krátkometrážních i celovečerních filmů či koncerty. Tento ročník je věnován tématu architektury ve filmu a na filmovém plátně. Kromě projekcí celovečerních hraných a dokumentárních filmů program nabídne také setkání s českými i zahraničními hosty...  detail ...
Nadační fond RESIDOMO oživí havířovskou Lučinu
Jedním z projektů, které letos spouští společnost RESIDOMO prostřednictvím Nadačního fondu RESIDOMO, je Komunitní centrum Lučina v Havířově. Společnost financuje jak jeho vnitřní rekonstrukci, tak program, který je naplánovaný na každý všední den. Bude se skládat z přednášek, kurzů, besed, lekcí počítačů, angličtiny, promítání filmů, zdravovědy, cvičení apod.  detail ...
Michaela Spurná: U nás
Michaela Spurná: U nás

OSTRAVA – Pozoruhodné fotografie Marie Spurné můžete vidět v ostravské Galerii Opera, která se nachází ve foyeru Divadla Jiřího Myrona, až do 24. října. Spurná patří k mladší generaci oceňovaných fotografů. Josef Moucha o ní mimo jiné napsal: „Přes rozmanitost námětů, rezonující případ od případu v titulech cyklů, zůstává její pohled blízký až důvěrný. Přístup autorky však není tak jednoduchý, jak by se snad zdálo. Dalece překračuje původní motivaci.“ Více na http://www.michaelaspurna.com. (hav)

Konceptuálního květinářství v Platu
Konceptuálního květinářství v Platu

OSTRAVA - Pomíjivé hovory / Ephemeral Talks, takový název nese konceptuálního květinářství Lucie Králíkové a Michaely Karásek Čejkové, které zahájí svůj provoz ve středu 20. září v 18 hodin v ostravské galerii Plato na ulici Českobratrská 14. Během týdne si můžete nechat uvázat kytici z rostlin ostravské městské divočiny a krajiny. Pořadatelé k akci také uvádí: „Narozeniny, svatby, námluvy, omluvy... nebo jen tak. Přineste vlastní rostlinu, stačí i stéblo... pro začátek.“ Program k projektu bude k dispozici také v úterý 26. září, kdy se od 18 hodin bude konat přednáška botanika Jana Alberta Šturmy o městské divočině. O den později pak od 19 hodin koncert polské formace Mchy i porosty (česky Mechy a lišejníky). (hav)

Kavárny naživo v Ostravě již potřetí
OSTRAVA - Od 13. do 27. října ostravské kavárny opět naplní čilý ruch a život v podobě divadla, hudby, výtvarného i literárního umění, či nejrůznějších workshopů. To a mnoho dalšího, třeba dobrou kávu, najdete na festivalu Kavárny naživo!
 detail ...
Kateřina Měšťánková vystavuje své Nokturno
Kateřina Měšťánková vystavuje své Nokturno
OSTRAVA – Až do 6. října můžete navštívit v ostravské Fotografické galerii Fiducia výstavu fotografií Kateřiny Měšťánkové nazvanou Nokturno. Soubor „Nokturno“ vypráví o osobní minulosti, rezignaci, nekonečném čekání a osamění, které velmi často provází životy dnešních mladých lidí. Vystavovatelé dále k výstavě píší: „Působivé inscenované obrazy navozují atmosféru melancholie, táhnoucí se jako mollový akord na pozadí celého souboru. Jednotlivé snímky jen velmi volně vycházejí z reálných příběhů – spíše než konkrétní situace zachycují déletrvající stav mysli, kdy už přímá příčina trudnomyslnosti není zřejmá. Postavy jsou vsazeny do tísnivých krajinných nebo městských prostor, které ještě naléhavěji zrcadlí rozpoložení jejich duše.“ (hav)
Korejská malířka vystavuje v Galerii Gaudeamus
Korejská malířka vystavuje v Galerii Gaudeamus

OSTRAVA – Malířka Misook Kim, která pochází z korejského Soulu, vystavuje své obrazy v ostravské Galerii Gaudeamus, kterou najdete v Domě kultury města Ostravy. Pořadatelé k výstavě nazvané „A co ty, zbavil ses centralismu?“, jež potrvá do 27. 9. uvádí text: „Od jednoho člověka musíš dospět k pohledu na celý vesmír. Neposuzuj někoho podle jedné vlastnosti. Možná, že zbylých 99% je stejných jako ty. Já jsem někdo jiný a jsem jiná.“ (hav)

Svatováclavský hudební festival až do konce září
Svatováclavský hudební festival až do konce září

OSTRAVA – Až do 28. září nabídne již tradiční Svatováclavský hudební festival v kostelích Moravskoslezského kraje 35 špičkových koncertů. Pořadatelé na svých stránkách http://www.shf.cz k festivalu také uvádí: „Svatováclavský hudební festival se stal jedním z nejuznávanějších českých festivalů orientujících se na provoz tzv. staré a duchovní hudby. Do nynějška zrealizoval obdivuhodných 623 koncertů a letos bude opět rekordní.“ Kromě velmi bohatého koncertního programu se můžete těšit také na program doprovodný. (hav)

Služba Senior asistent společnosti RESIDOMO pomáhá i při řešení závažných problémů
Společnost RESIDOMO, s.r.o. je největším poskytovatelem nájemního bydlení v ČR a v Moravskoslezském kraji vlastní více než 43 tisíc bytů. Posláním RESIDOMO je být svým nájemníkům spolehlivým, profesionálním a dlouhodobým partnerem, který pomůže proměnit nájemní bydlení v domov. Ale nejen to. Velkou pozornost věnuje oblasti seniorského bydlení.  detail ...
Do kostelů i mimo bohoslužeb
Do kostelů i mimo bohoslužeb

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Téměř třicet kostelů, chrámů a poutních míst v Moravskoslezském kraji jsou nově otevřeny pro veřejnost i mimo bohoslužby. K dispozici mnohdy je i průvodce. Akce, kterou pořádá Biskupství ostravsko-opavské za finanční podpory kraje, se jmenuje Otevřené chrámy. Kostely jsou ve stanovené časy otevřeny v Ostravě, Opavě, Karviné, Havířově a Frýdku-Místku. Kompletní seznam všech kostelů je uveden zde: http://www.doo.cz/otevrenechramy. Kostely jsou návštěvníkům otevřeny bezplatně. Akce potrvá většinou do konce října. (hav)

Tradice v proudu modernity
OSTRAVA – Dlouhodobá expozice v ostravském Domě umění nazvaná Tradice v proudu modernity je k vidění až do konce roku 2017. Výstava představuje jeden z proudů výtvarného umění, který byl v určitých obdobích přeceňován a v jiných bagatelizován, a tím je tradiční malba. Jedná se o díla zakladatelů generace české malby, jako byl Luděk Marold, Vojtěch Hynais nebo Václav Brožík, jejichž tvorba je představena především portrétními díly. Dále jsou zde zastoupeny obrazy malířů, kteří byli dlouhý čas neprávem spíše na okraji zájmu uměnovědy, jako například Maxmilán Pirner nebo Beneš Knüpfer...
 detail ...
   Vyhledávání:
Našeptávač:
  Facebook Program
REKLAMA