Další tituly NAKLADATELSTVÍ MISE, s.r.o.:    Střechy, fasády, izolace  /   Interiér  /   Fasády  /   Camping, cars & caravans
    Přidat Program do oblíbených   
  
  Kalendář
Tip: kliknutím na rubriku a den v kalendáři se zobrazí akce pouze pro zvolené datum.
Dnes má svátek Mikuláš
Zítra Ambrož / Benjamín

Program Ostrava

Program Frýdek Program Opava Program Brněnsko
Novinky v kultuře  Elegancia kvantového králíka
Elegancia kvantového králíka
OSTRAVA – Představení z oblasti současného tance nazvané Elegancia kvantového králíka bude k vidění v neděli 11. prosince od 17 hodin v ostravském Cooltouru. Námet a choreografia: A. Sedlačková, D. Raček. Pořadatelé k představení píší: „Pohybovo-taneční experiment s teorií relativity a vnímáním lineární a nelineární podstaty reality. Subatomový svět je světem v rytmu, pohybu a nepřetržité změny. Není však nahodilý a chaotický, ale řídí se velmi pevnými a přesnými pravidly.“ (hav)

Dan Bárta a Robert Balzar Trio v Ostravě
Dan Bárta a Robert Balzar Trio v Ostravě
OSTRAVA - Známý „jazzující“ zpěvák Dan Bárta se představí v sobotu 10. prosince od 19 hodin v Domě kultury města Ostravy s výborným jazzovým triem Roberta Balzara. Návštěvníci koncertu se mohou těšit na jeho písničky i jazzové standardy. Další informace najdete na http://www.danbarta.cz nebo na http://www.robertbalzar.cz/. (hav)
Gerald Clark Blues Band v Komorním klubu
Gerald Clark Blues Band v Komorním klubu
OSTRAVA – Písničkář Gerald Clark se svou kapelou se představí v pátek 9. prosince od 19 hodin v ostravském Komorním klubu. Zpěvák a bluesový písničkář Gerald Clark z Johannesburgu patří k předním představitelům jihoafrické bluesové scény. Na kontě má dnes už čtyři alba. Jeho akustické afrikánské album Sweepslag bylo nominováno v roce 2009 na cenu SAMA v kategorii nejlepší afrikánské alternativní album roku 2009. Kromě skladeb v afrikánštině zpívá Gerald Clark také klasické Mississippi delta blues, známé skladby jako např. Black Water, Hallelujah, Black Horses, Stand By Me, Elandsbaai, Come On Into My Kitchen, Stranger Blues, Easy Baby, Seen a Woman Walking… Pořadatelé dále uvádějí, že Clark se v České republice představil na velmi úspěšné třítýdenní šňůře již v roce 2013 Tentokráte jede nové turné s velmi talentovaným bluesovým kytaristou Jiřím Maršíčkem.  Více zde. (hav)
Zrní s hostem z Tibetu
Zrní s hostem z Tibetu
OSTRAVA  - Známá alternativní kapela Zrní zahraje společně s tibetským hostem Loten Namling, zpěvákem tradiční tibetské hudby, ve čtvrtek 8. prosince od 20 hodin v ostravském Cooltouru. Na svých stránkách http://www.zrni.cz/ sami o sobě píší: „Jsme Zrní. Něžný artbrut, kladenskej uhelnej zen. Na hudbě nás baví objevovat nový možnosti a kombinace. Hrát si, bejt spolu v hudební krajině, kterou společně vytváříme. Baví nás zkoumat, vyjadřovat a sdílet svý pocity. Většina našich písniček vzniká společnou improvizací. Hodně nás inspiruje příroda, její trvalý principy, krajina, lidová hudba, ale stejně tak elektronická doba, do který jsme se narodili. Zpíváme česky. Je nás pět. Hrajeme spolu od roku 2001 pořád ve stejnym složení. Hudbou chceme šířit chuť pozorovat, fascinovat se, brát život jako hru a velkej zážitek. Na outfit sere pes. Zrní je hra, kladenskej uhelnej zen.“ (hav) 
Dennis Jones zahraje v Parníku
Dennis Jones zahraje v Parníku
OSTRAVA – Jeden z nejlepších amerických bluesových kytaristů - Dennis Jones - se představí ve čtvrtek 8. prosince od 20 hodin v ostravském klubu Parník. Jones v minulosti získal nespočet ocenění, mezi něž patří například prestižní cena Memphis Blues Prize. Vyznačuje se především skvělým silným a autentickým zvukem a vynikající hrou na nástroj. Jeho kapela se také může pyšnit dalšími hudebními legendami, jako je baskytarista Wyzard, člen seskupení Mothers Finest. Wyzard se vyznačuje především ohromujícím funkovým zvukem své baskytary. Druhou hudební legendou je Keith Leblanc, jeden z nejzkušenějších a nejznámějších světových bubeníků. Leblanc stál u zrodu HipHop a hrál na mnoha zásadních průlomových CD kapel, jako jsou Grandmaster Flash nebo The Sugarhill Gang. Na jevišti se taktéž objevil po boku těchto slavných jmen a kapel: Ministry, Nine Inch Nails, Tina Turner, Michel Jonaz, Seal… (hav)

Maraton psaní dopisů s Amnesty International
Maraton psaní dopisů s Amnesty International
OSTRAVA - V předvánoční době pořádá již tradičně mezinárodní nezisková organizace Amnesty International maraton psaní dopisů politickým vězňům po celém světě. Kdokoli může přijít ve středu 7. prosince v 16 hodin také do ostravské Fiducie, vybrat si adresáta, napsat několik slov útěchy, vyjádření solidarity, nebo apelovat na vládu země, v níž je osoba vězněna. Amnesty všechna psaní obratem hromadně pošle. Loni se dopisů nasbíraly více než tři miliony a zpětná vazba od těchto nespravedlivě odsouzených osob je více než pozitivní a motivující. Další informace najdete na http://www.amnesty.cz/maraton/, anebo na https://www.facebook.com/events/1858166461085970/. (hav)
Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Už 18. ročník mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění se bude letos konat od čtvrtka 8. do neděle 11. prosince na různých místech Moravskoslezského kraje. Bohatý program napříč žánry nabízí nejen koncerty a představení v zajímavých prostorách (kostely, koncertní sály, exteriéry), ale také doprovodné výstavy, umělecká řemesla, filmovou projekci a ochutnávku domácí i zahraniční gastronomie. Festival otevře premiérově ve čtvrtek slavnostní koncert v kostele sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku. V pátek se festivalové dění přesune poprvé taky do Kunčic pod Ondřejníkem, do sálu restaurace Huťařství. Součástí Souznění je oblíbený sobotní Vánoční jarmark v Kozlovicích...  detail ...
Ladislav Zibura: Pěšky mezi buddhisty a komunisty
Ladislav Zibura: Pěšky mezi buddhisty a komunisty
OSTRAVA – Mladý cestovatel Ladislav Zibura bude ve středu 7. prosinec od 19 hodin v sále ostravského kina Vesmír vyprávět o svých cestách. Pořadatelé akci přibližují: „24-letý excentrický poutník Ladislav Zibura se tentokrát vypravil do Himaláje, neprobádaných údolí čínských řek a zapadlých nepálských vesnic. Ať už ho zrovna zatýká policie, trpí vysokohorskou nemocí nebo zachraňuje lidský život, princ Ládík vším proplouvá s neobyčejnou lehkostí. Příběh jeho 1500 kilometrů dlouhé pěší výpravy je svědectvím o jednoduchosti života a půvabu svobody, u kterého se budete smát od začátku až do konce. Nečekejte ale žádné popisy památek. Projekce je o Číňanech, Nepálcích a jejich životech.“ Více na http://cooltourova.cz/program/ladislav-zibura-40-dni-pesky-do-jeruzalema-2/. (hav)
Jan Šépka – Jak se dělá město
OSTRAVA - Přednáška architekta Jana Šépky spojená s prezentací knihy Jak se dělá město se bude konat v úterý 6. prosince od 18 hodin v ostravské Fiducii.  Pořadatelé přednášku přibližují slovy: „Jaké má být současné město? Co má lidem poskytovat? Je nutné stále opakovat ověřená schémata? Jak řešit problematická místa ve městě, která se zdají být ideální, ale mají řadu omezení? Na tyto a další otázky týkající se např. dopravy, zeleně apod. se v knize snaží odpovědět týmy studentů architektury pod vedením Jana Šépky a Mirky Tůmové a ve spolupráci se zástupci osmi vybraných měst a městských čtvrtí. 
 detail ...
Adventní koncerty v Komorním klubu
Adventní koncerty v Komorním klubu
OSTRAVA – Předvánoční čas si lze zpříjemnit také v ostravském Komorním klubu, kde již byl zahájen cyklus adventních koncertů. Například v sobotu 3. prosince zde od 17 hodin budou koncertovat Jan a Liselotte Rokytovi. O týden později to bude Moravský komorní sbor. Posledním adventním koncertem bude v sobotu 17. prosince vystoupení tria ve složení: Soňa Jungová - zpěv, Pavel Urban – housle a Regina Bednaříková – klavír. Více na http://www.kzoj.cz/cz/page-program-komorni-klub/. (hav)
Bára Basiková - Vánoční koncert
Bára Basiková - Vánoční koncert
OSTRAVA – Známá zpěvačka Bára Basiková zazpívá v úterý 6. prosince od 19 hodin v ostravském Akordu. Pořadatelé ke koncertu uvádí: „Komponovaný večer, ve kterém zazpívá naše přední zpěvačka sólově, za doprovodu zpěváčků z Dětského sborového studia Ostrava-Jih i rockové kapely. Zazní velké hity Báry Basikové a její vánočně laděné písně. Sborové studio se představí prostřednictvím většiny svých sborů (dětský, mládežnický i dospělácký) a s kapelou předvedou Rockovou mši.“ (hav)
Ostravské Vánoce 2016
Ostravské Vánoce 2016
OSTRAVA - V neděli 27. listopadu se centrum Ostravy promění v jeden velký vánoční jarmark. Rozsvícen bude vánoční strom za doprovodu populární zpěvačky Ilony Csákové a dětského sborového studia. Tradiční vánoční trhy se budou po celou dobu adventu konat až do 23. prosince na Masarykově a Jiráskově náměstí v historickém centru města. Na trzích budete moci ochutnat desítky kulinářských specialit i nepřeberné množství variant tradičního punče či svařeného vína.  Připraveny jsou koncerty kapel či folklorních souborů. Novinkou na letošních trzích budou řemeslné dílny pro děti  i dospělé, kde si každý bude moci vyzkoušet práci perníkáře, svíčkaře, kovotepce, řezbáře nebo třeba práci na keramickém kruhu.  Podrobnosti najdete na http://2016.ostravskevanoce.cz/. (hav)
Ostrava v plamenech přivítá nejslavnější japonskou metalovou kapelu Loudness
OSTRAVA - Nejznámějším představitelem metalu z Japonska je bezesporu kapela Loudness fungující úctyhodných 35 let pod taktovkou kytaristy Akiry Takasakiho. Loudness si záhy po svém vzniku a vydání eponymního alba “The birthday eve” v roce 1981 získali statisíce fanoušků po celém světě. A nebylo to jen tím, že si lidé říkali “Cože? Japonský metal? Jak tohle asi může znít?”
 detail ...
Štěpán Grygar vystavuje ve Fotografické galerii Fiducia
OSTRAVA – Spíše konceptuální fotografickou tvorbu obsahuje výstava Štěpána Grygara, která je k vidění přibližně do poloviny prosince v ostravské Fiducii. Pořadatelé k výstavě píší: „Fotografie Štěpána Grygara tvoří důležitou část české výtvarné scény. Jeho tvorba z poloviny 70. byla řazena k českému fotografickému vizualismu, během 80. let se propracoval k syntéze konceptuálního přístupu a reflexe či analýzy fotografického média. Grygarovo dílo navazuje na pozdní modernismus a představuje možnou polohu z mnoha postkonceptuálních tendencí české fotografie, podnícené minimalismem a konceptualismem.   detail ...
Jana Hojstričová: Běžná rodina
OSTRAVA – Až do konce února je ve foyeru ostravské Komorní scény Aréna k vidění soubor fotografií Jany Hojstričové nazvaný Běžná rodina. Hojstričová se narodila v roce 1972 na Myjavě.Vystudovala Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Pracuje jako fotograf a pedagog. Od roku 1998 působí jako pedagog na Katedře fotografie a nových médií VŠVU. Na výtvarnou scénu vstoupila v 90. letech 20. století. Nosným tématem její fotografické tvorby je tělo, které staví do kontextu s rostoucím vlivem konzumní společnosti. Fotografickou tvorbu v současnosti zaměřuje na vizuální sociologickou interpretaci o stavu dnešní rodiny. V roce 2010 začala spolupracovat s Palom Machom...
 detail ...
Ostrava v plamenech 2017 přivitá black metalisty Melechesh z Izraele
OSTRAVA - Melechesh jsou představiteli etnického Asyrsko - Arménský Black Metalu. Kapela vznikla v izraelském Jeruzalémě. Hlavní postava kapely - Ashmedi založil kapelu původně jako sólový projekt v roce 1993. O rok později se k němu přidali kytarista Moloch a bubeník Lord Curse.  detail ...
Část legendárních Dire Straits se zastaví i v Ostravě
OSTRAVA - Ostravský Gong bude jednou ze zastávek turné legendárních Dire Straits. Koncert se zde uskuteční 1. dubna 2017. Současné seskupení Dire Straits s hlavičkou Experience nyní vyjíždí po letech na světové turné a za účasti několika původních členů si můžete vychutnat neopakovatelnou show. Těšit se můžete například na saxofonistu Chrise White, kytarista Terence Reise, na bicí Chrise Whittena, klávesistu Simona Cartera, Tima Walterse či Jamese Powella. Dire Straits byla britská rocková skupina působící v letech 1977 až 1995, která vydala jedno z celosvětově nejprodávanějších alb 80. let. Na samotný vrchol popularity se Dire Straits dostali v polovině 80. let...  detail ...
V novém světě:  Podmínky modernity 1917 – 1927
OSTRAVA – Až do 8. ledna 2017 je v ostravském Domě umění k vidění pozoruhodná výstava tuzemského modernistického umění nazvaná V novém světě:  Podmínky modernity 1917 – 1927. Autoři výstavy koncept přibližují slovy: „Výstava je završením předcházejících úspěšných projektů z minulých let s názvy Sváry zření / Fazety modernity (2008) a Černá slunce / Odvrácená strana modernity (2012). Obě tyto výstavy byly kladně hodnoceny veřejností a byly přínosem pro obor. Projekt vychází z obdobné koncepce a zabývá se komplexním vývojem umění v letech 1917–1927. Cílem projektu je představit umělecké dění na pozadí sociálního a politického klima období, které úzce předcházelo vzniku samostatného Československa  detail ...
OSTRAVA V PLAMENECH se vrátí již počtvrté do Dolní oblasti Vítkovic v sobotu 5.8.2017 se švédskými ARCH ENEMY
OSTRAVA - Role headlinera se tentokrát ujme světový lídr v oblasti melodického death metalu - skupina ARCH ENEMY ze Švédska!!! Majitelka drsného chrapláku, Kanaďanka Alissa White-Gluz & spol přijede do Ostravy historicky poprvé ukázat jak má vypadat explodující vášeň k sakra tvrdé hudbě. 
 detail ...
   Vyhledávání:
Našeptávač:
  BONUS PROGRAM
  Facebook Program
REKLAMA