For Caravan – ZÁKAZ parkování karavanů přes noc

Nečekanou zprávu dostali karavanisté chystající se na společný výjezd pod hlavičkou Caravan24.cz s nocováním u výstaviště v Praze-Letňanech při příležitosti letošní výstavy For Caravan. Nocování pro karavanisty bylo ze strany pořadatelů výstavy i přes předchozí příslib zrušeno a zakázáno. Dlouho dopředu plánovaný a již několik let velmi oblíbený výjezd s velkým množstvím zúčastněných karavanistů, se tak ruší.

Redakci Camping, Cars & Caravans se již podařilo získat první oficiální vyjádření pořadatelů výstavy, které si můžete přečíst níže (do příštího vydání časopisu chystáme k tématu rozhovor s pořadateli). Přestože parkování pro karavany nebylo u výstaviště nikdy oficiálně povoleno, a spíše se tolerovalo, považujeme celou situaci za mimořádně nešťastnou a vrhající špatné světlo na slibně se vyvíjející a dobře obsazený jarní veletrh. Karavanová městečka a podpora karavanistů, kteří na výstavu přijedou vlastními obytnými vozidly, jsou nejen na podobných akcích v zahraničí, ale například i na českém podzimním veletrhu Caravaning Brno, zcela běžnou a velmi podstatnou součástí a mělo by být prioritou pořadatelů je s předstihem zajistit.

Názor jednoho z karavanistů „Na výstavu karavanů pořádanou subjektem, který karavanistům a karavaningu nefandí, z principu nepojedu. je za této situace pochopitelný, a rozhodně ne ojedinělý. Lze se tak jen domnívat, jaký dopad na návštěvnost karavanistů bude toto rozhodnutí mít.

Oficiální vyjádření pořadatelů výstavy:

Vážení vystavovatelé, vážení návštěvníci,

rádi bychom reagovali na četné dotazy na možnost nočního parkování obytných vozů na parkovací ploše veletržního areálu PVA EXPO Praha během veletrhu FOR CARAVAN.

Běžné parkování návštěvníků i vystavovatelů zajišťujeme na přilehlé pronajaté ploše. Bohužel významná část plochy je na území chráněné krajiny NPP letiště Letňany, kde je parkování možné pouze na základě výjimky udělené CHKO. Takové povolení jsme však v letošním roce nezískali. Hlavní příčinou je vznik občanského sdružení, které se stalo účastníkem řízení a zabránilo vydání kladného stanoviska. Ocitli jsme se v situaci, kdy máme omezenu parkovací plochu a musíme preferovat potřeby vystavovatelů a návštěvníků všech souběžně probíhajících veletrhů FOR CARAVAN, FOR BIKES a FOR OUTDOOR. Z těchto důvodů nemůžeme noční parkování tolerovat.

Je nám velice líto, že nemůžeme vyjít vstříc těm z vás, kteří by rádi využili parkovací plochy nejen k dennímu parkování, ale i k přespání ve svých obytných vozech a setkání s přáteli. Abychom vám mohli nabídnout přijatelnou alternativu, kontaktovali jsme několik dostupných kempů v okolí, kde jistě najdete větší komfort pro svoje ubytování a setkání.

Ještě jednou se omlouváme a věříme, že návštěva našich veletrhů vám vše vynahradí.

Děkujeme za pochopení.  Pro příští roky snad bude situace příznivější.

16 komentářů: „For Caravan – ZÁKAZ parkování karavanů přes noc

 • 5.4.2013 (16:39)
  Permalink

  velice nešťastné rozhodnutí,souhlasím s tvrzením,že odstavené bydlíky jsou u takové výstavy nejlepší reklamou

 • 5.4.2013 (11:04)
  Permalink

  Taky letos do Prahy nejedeme. Počkáme si na BRNO

 • 29.3.2013 (10:20)
  Permalink

  To mohou udělat pouze v Praze. Všude ve světě nás rádi vítají protože jen ti co to maj bydlíky odzkoušené budou kupovat.At si tedy své vozy vystavovatelé nechaj když se o nás nepostarali. Máme to jen 350km tam . Zašetříme naftu a camp. Diky Vlasta

 • 28.3.2013 (20:46)
  Permalink

  Také nejedu. Počkám si na Brno.

 • 27.3.2013 (13:45)
  Permalink

  „…..Z těchto důvodů nemůžeme noční parkování tolerovat“
  aha já nevěděl, že souběžné výstavy jsou v nočních hodinách 🙁 Kecy, přes den tam s obytkami parkovat můžeme a v noci musíme do vzdáleného kempu. A druhý den zase můžeme parkovat…To by bl.ce nenapadlo… jezdit se soupravou nebo obytkou mezi zaparkovanými osobáky! Na výstavu nejedu a je mi líto vystavovatelů, kteří platí nehorázné peníze za pronájem a pořadateli je jedno kolik návštěvníků přijede.

  • 28.3.2013 (09:34)
   Permalink

   Tato značka není uvedena ve vyhlášce o silničním provozu – proto si myslím, že není závazná a doporučuji ji ignorovat.

 • 27.3.2013 (13:14)
  Permalink

  Pokud jsem si pozorně přečetl odůvodnění tak za to nemůže pořadatel, ale nějací „trubci“ z občanského združení, kteří nechtějí, aby jsme rušili zimní spánek krktka obecného na louce. Jako skoro všechna občanská sdružení jen kladou překážky, tam kde to ještě funguje. Je to škoda. Trochu jsem se zastal pořadatele, byl by sám proti sobě. Tak se mějte.

 • 26.3.2013 (21:53)
  Permalink

  Psal jsem dnes přímo generálnímu řediteli na adresu gr@abf.cz. To co se tu děje nemá obdob. Prosím všechny aby nejezdili na výstavu, třeba se chytnou za nos!

 • 26.3.2013 (21:49)
  Permalink

  Bohužel někdo chytrý z vedení této výstavy nepochopil, že pro tuto výstavu je nejlepší reklamou stání caravanistů s jejich vozy přímo u areálu výstaviště. Pro případné návštěvníky výstaviště je to ta nejlepší ukázka, jak mohou lidé v dnešní době trávit svůj volný čas. Je mi líto, že vedení výstaviště v Praze to nepochopilo, a nepoučilo za ať už z Brna , nebo blízkého Německa, kde se karavanisté sjíždí a jsou součástí veletrhu a veletržního života. Letos za nás nepřijedeme, a s námi spousta dalších. Možná v budoucnu pochopíte, jak velkou chybu jste udělali.

 • 26.3.2013 (21:09)
  Permalink

  Zlatá výstava v Lipsku

 • 26.3.2013 (19:58)
  Permalink

  Já taky ruším výjezd a pojedu až do Brna

 • 26.3.2013 (18:11)
  Permalink

  Nechápu vedení výstaviště, asi se potřebují dostat do konkurzu ( on to asi někdo chce koupit…)Asi mladý(á) ambiciózní manažer(ka)…
  Velebnosti du bl…!

 • 26.3.2013 (17:59)
  Permalink

  Někteří z nás to považovali za zahájení sezóny.Pořadetelům výstavy nestojíme ani za to aby odpověděly na naše emailové dotazy.
  Z principu taky nepojedu.Raději navštívím Veletrh napodzim v BRNĚ.
  JirkaC

 • 26.3.2013 (13:23)
  Permalink

  Parkoviště nám vyhovovalo, že je přímo u Výstaviště. Nejedeme a nechápeme postoj pořadatelů. Budeme jezdit tam, kde nás rádi přivítají.

 • 26.3.2013 (13:05)
  Permalink

  Taky ruším výjezd.

 • 26.3.2013 (12:23)
  Permalink

  tak letos teda beze nás, odstavené bydlíky před veletrhem je přece taky reklama, pojedem tam kde nás rádi uvítají

Komentáře nejsou povoleny.