Kemp v Hranicích oslavil 50. narozeniny

Město Hranice se může chlubit jedním z nejstarších fungujících autokempů na území České republiky. Ten letos oslavil přesně půlstoletí své existence. Žádné bujaré oslavy se ovšem nekonaly, a to z důvodů nedostatku finančních prostředků. Město se o kemp k velkému zklamání předsedy AMK Hranice nezajímá. I přesto od naší poslední redakční návštěvy kempu v roce 2008 došlo k nemalým změnám.

Některé chaty dostaly od loňska úplně novou vizáž. Nový nátěr zvenčí, obklady palubkami, renovace nábytku a vymalované stěny jistě přispějí k pohodě ubytovaných. Opraveny jsou v kempu i rozvody elektřiny a restaurační zařízení dostalo zbrusu nový kabát včetně betonové zídky. Vykácely se vzrostlé stromy, aby případně nedošlo k ohrožení hostů a proběhla výsadba nových stromů. Okolí kempu dnes lemuje živý plot. Autokemp tedy postupně provádí renovaci areálu vlastními silami a prostředky.

„Plánuji dokončit již zahájené práce na ohřevu vody pomocí solární energie a hlavně vybudovat dětské hřiště, provést rekonstrukci sociálního zařízení a dál pokračovat v rekonstrukci kempu dle finanční situace, která je závislá na podpoře od sponzorů, o kterou se zatím snažíme marně,“ říká Peter Neupauer, předseda zdejšího AMK. „Je toho hodně, co bych chtěl udělat, ale bez finanční podpory města se opravy protáhnou,“ dodává.

Kemp je v provozu od prvního května a pro letošní sezónu snížil kapacitu o devatenáct chat (38 lůžek). I v nové sezoně zaručuje klidné a pohodové prostředí a zábavu v podání country a lidové muziky jednou až dvakrát měsíčně, v závislosti na počasí.