Lipno má novou turistickou kartu

Lipensko se od 1. června zařadilo mezi evropské turistické destinace, ve kterých návštěvníkům nabízejí speciální kartu hosta s řadou výhod. Lipno Card je vůbec první kartou v České republice, která umožní svému majiteli poznat hlavní atrakce regionu a zároveň využívat celou škálu slev při návštěvách sportovních, kulturních i společenských zařízení v konkrétní rekreační oblasti.

„Karta je produktem společnosti destinačního managementu LIPENSKO s.r.o a hlavním smyslem je poskytnout hostům bonus za to, že si vybrali za cílové místo své dovolené právě oblast Lipenského jezera,“ vysvětluje manažer projektu Jan Jareš. Podle něj bude ale velkým hitem i speciální brožura, kterou host ke kartě dostane.

„Na šedesáti stranách návštěvník přehledně najde podrobné informace o téměř stovce zážitků, které může vyzkoušet,“ dodává. Jejich součástí jsou nejen potřebné telefonní kontakty, ale i webové stránky, takže není problém získat velmi rychle doplňující informace. Vždy je tu také uvedeno, jak vysokou slevu lze na kartu hosta dostat. Pokud by návštěvník využil všech nabízených možností, ušetří až 3 500 korun.

Starostové většiny obcí kolem Lipenského jezera tuto aktivitu vítají. „V Evropě je to velmi obvyklý a účinný způsob propagace regionu. Konečně bude Lipensko nabízeno jako turistická destinace komplexně,“ pochvaluje si hornoplánský starosta Jiří Hůlka. Lipenský starosta Zdeněk Zídek dodává: „Přibližujeme se regionům, které jsme dosud jen z dálky obdivovali. Proč nevyužít jejich zkušeností, když jim to tam jde,“ uvedl.

Slevová karta s platností od 1. června do 31. října přijde dospělého na 149 korun, pro děti od 6 let stojí 99 korun. Za nižší cenu ji pořídí senioři, studenti a ZTP. Koupit ji lze nejen v informačních centrech na Lipensku, ale například i v Českém Krumlově a dalších jihočeských městech. Podrobnější informace je možné získat na webových stránkách www.lipnocard.cz.